Apple Watch 8 Pro Eski Kayışlarınızı Çöpe Attırabilir! Kendisinin de Fiyatı Gibi Büyük Olacağı İddia Edildi b – Feroyalab

Apple Watch 8 Pro Eski Kayışlarınızı Çöpe Attırabilir! Kendisinin de Fiyatı Gibi Büyük Olacağı İddia Edildi b

Apple’ın 7 Eylül’de gerçekleştireceği etkinlikle birlikte Apple Watch 8 Pro’yu da tanıtması bekleniyor. Ancak ortaya çıkan yeni iddialar, Watch ailesinin yeni üyesinin fiyatının cep yakacağını ve eski kayışlarla uyumlu olmayacağını söylüyor.

Giyilebilir teknolojilerin hayatımızda en büyük yere sahip olanlarından biri şüphesiz ki akıllı saatler. Günümüzde de artık neredeyse her markanın en az bir akıllı saati var. Yaklaşık 200 lira civarına da bir akıllı saate sahip olabilirsiniz, 50 bin liraya da. Fiyatı hepimizi biraz düşündürüyor olsa da Apple Watch serisi akıllı saatler en çok tercih edilenlerden biri.

Biliyorsunuz ki önümüzdeki günlerde Apple bir etkinlik düzenleyecek ve bu etkinliği hepimz merakla bekliyoruz. ‘Far Out’ (Gelecek Zaman) adı verilen etkinlikte iPhone 14’ün yanı sıra yeni Apple Watch Pro’nun da tanıtılması bekleniyor. Ancak yeni Watch Pro’yu bekleyenler bir miktar hayal kırıklığı yaşabilir. Peki neden?

Yeni Apple Watch 8 Pro, önceki kayışlarınıza uymayabilir

apple watch 8

Apple’ın daha önceki akıllı saatlerinin hepsinde iki farklı boyut görmüştük. Watch 7 serisi 41 veya 45 mm’lik kasayla, Watch SE 40 ve 44 mm’lik boyutlara sahipti. Watch 3 Serisi ise 38 ve 42 mm boyutunda iki farklı seçenekle kullanıcılara sunulmuştu. Bu sebeple de birbirine yakın boyutlardaki bu cihazlarda aynı kayışları kullanmak mümkün olabiliyordu. Ancak ortaya çıkan yeni bir söylenti Apple Watch 8 Pro daha önceki kayışlarınızla uymayabileceğini söylüyor.

Mark Gurman, özellikle Apple ürünleriyle ilgili yaptığı analizlerle adından sıkça söz ettiren bir analist. Gurman’ın son iddiasına göre ise Apple Watch 8 serisi yalnızca 47 mm’lik bir kasayla satışa sunulacak. Bu da daha önceki Apple Watch kayışlarınızla uymayacağı anlamına geliyor. Üstelik iddia doğruysa Apple ilk kez tek boyutta bir akıllı saati piyasaya sürecek. Ancak iddiaların hepsi bu kadar da değil. Watch 8 Pro kasa büyüklüğü ve yeni özellikleri dolayısıyla yaklaşık 1000 dolarlık (18.180​ TL) fiyatla satışa sunulabileceği iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir